BlogFunkcjonalności CRMNarzędzia IT dla firmWdrożenie systemu CRMWielofunkcyjny CRM – jedno narzędzie do wielu zadań

Wielofunkcyjny CRM – jedno narzędzie do wielu zadań

Codzienność pracy w sektorach związanych z obsługą klienta niejednokrotnie wiąże się z multitaskingiem. Mowa tu nie tylko o prowadzeniu kilku lub kilkunastu klientów jednocześnie, ale też o wykonywaniu zróżnicowanych zadań. Aby cały proces był usystematyzowany, a wszystkie zadania zostały wykonane, konieczne jest wdrożenie systemu CRM. Powinien być on rozbudowany o wiele funkcjonalności, dzięki którym można zrealizować codzienne obowiązki i podołać wyzwaniom.

 

Wielofunkcyjny CRM, czyli jaki?

Rynek narzędzi i usług oferowanych przez szeroko rozumiany sektor IT jest niezwykle zróżnicowany. Od prostych, darmowych aplikacji przez rozbudowane programy, które mają jeden, wspólny cel: ułatwiać codzienną pracę. Nie inaczej jest z systemem CRM – to on w dużym stopniu organizuje proces komunikacji z klientem. Współczesna oferta CRMów jest naprawdę szeroka, a różnice zauważyć można nie tylko w cenie. Dynamika pracy oraz mnogość procesów zachodzących w działach obsługi klienta wymuszają na pracownikach wykonywanie różnorodnych zadań. Umówione spotkania można zapisywać w kalendarzu, przydzielone zadania spisać na karteczkach samoprzylepnych, a do komunikacji z klientem posłuży mail, czat firmowy lub profil w social mediach. To dopiero wierzchołek góry lodowej, który powinien mieścić się w ramach jednego, prostego i wygodnego w użyciu programu. Wielofunkcyjny CRM to niezbędnik każdej firmy – niezależnie od tego, czy jest to mikroprzedsiębiorstwo z kilkoma pracownikami, czy też globalna korporacja licząca tysiące zatrudnionych. Wykorzystując taką aplikację, można znacznie zwiększyć efektywność i komfort pracy, a jednocześnie zminimalizować ryzyko błędów ludzkich.

Najważniejsze funkcjonalności CRM

Wiele software house’ów decyduje się przygotować swoje oprogramowanie, jednak nie każde cieszy się dużą popularnością. To z powodu niedopasowania do potrzeb firm, które będą korzystać z oprogramowania. Wielofunkcyjny CRM powinien więc nie tylko oferować szeroki pakiet narzędzi, ale też użyteczne, przydatne na co dzień funkcje. Wśród najważniejszych możliwości wielofunkcyjnego CRM należy wymienić takie rozwiązania, jak:

 

  • Kartoteka klientów – zorganizowana przestrzeń do bezpiecznego przechowywania danych o kontrahentach i zakupionych przez nich towarach lub usługach.
  • Koncentracja formularzy kontaktowych – w jednym miejscu pojawiają się leady, czyli szanse na sprzedaż w postaci kontaktów do potencjalnych klientów.
  • Integracja ze sklepem – możliwość wygodnego ofertowania, kontroli procesów sprzedażowych i stanów magazynowych czy postępów w realizacji zamówień.
  • Generowanie umów – to znacznie ułatwia proces przygotowania dokumentów i skutecznie minimalizuje ryzyko zaistnienia błędów formalnych.
  • Koordynacja pracy – fizyczne grafiki i tablice kanban w wersji zdigitalizowanej, czyli wszelkie funkcjonalności do przydzielania i rozliczania zadań pracownikom.
  • Szablony www – ta funkcjonalność pozwala stworzyć stronę sklepu lub każdej usługi z osobna w wygodny sposób z zachowaniem spójnej szaty graficznej. 
  • Integracja z AI – sztuczna inteligencja może wykonywać szereg zadań, od filtracji wiadomości SPAM aż po prowadzenie konwersacji z klientem.

 

Wielofunkcyjny CRM – jedno narzędzie dla wielu pracowników

Wielofunkcyjny CRM możemy przyrównać do multitoola. To niezbędnik każdego, kto ma choć minimalny kontakt z outdoorem – od turysty przez harcerza, żołnierza aż po survivalowca czy “złotej rączki”. W jednym narzędziu znajdują się rozmaite przybory, przy pomocy których można wykonać mnóstwo czynności. Jest to poręczne, praktyczne i wygodne, znacznie bardziej przystępne niż niesienie ze sobą na wyprawę kombinerek, noża i zestawu śrubokrętów. Podobnie z wielofunkcyjnym CRM-em, przy którym odnajdzie się każda osoba mająca chociaż minimalny kontakt z klientem. Od pracownika call center przez dział realizacji zamówień, windykacji i reklamacji aż po marketingowca i analityka sprzedaży. W jednym narzędziu – takim jak SalesWizard – znajdą się przydatne funkcjonalności, które pozwolą kompleksowo obsługiwać szereg procesów. Pozyskiwanie leadów, tworzenie lejków sprzedażowych i zadań, ofertowanie online, generowanie umów czy raportowanie to tylko wybrane, najpopularniejsze funkcje. Wszystkie możliwości wielofunkcyjnego systemu CRM wypróbujesz dzięki darmowemu, siedmiodniowemu okresowi próbnemu.

Redaktor SalesWizard.pl