BlogFunkcjonalności CRMGenerator umów w systemie CRM – czy warto?

Generator umów w systemie CRM – czy warto?

Przygotowywanie dokumentów do podpisu dla klienta jest to proces wymagający dużej staranności i uwagi, nie znoszący pomyłek, które mogą skutkować nawet nieważnością umowy. Jednocześnie przygotowywanie umów zajmuje odpowiedzialnym działom obsługi dokumentacji wiele czasu i jest bardzo powtarzalne. W jaki sposób usprawnić proces przygotowywania dokumentu umowy? Sprawdź generator umowy w module ofertowania systemu SalesWizard.pl!

Generowanie umowy – jak to działa?

System CRM SalesWizard umożliwia tworzenie wzorców umów i kategoryzowanie ich wedle preferencji administratora systemu.

Tworząc kategorie umów możemy grupować różne warianty umowy tego samego typu (sprzedawanej usługi lub produktu), różnicując je zapisami szczegółowymi.

Tworzenie wzorca umowy odbywa się z użyciem edytora. Aby utworzyć umowę konieczne jest powiązanie jej z odpowiednią kategorią umów oraz ankietami. Możemy także oznaczyć użytkownika podpisującego umowę (dla potrzeb podpisu elektronicznego) oraz dodać opcje płatności i zaliczki.

Shortkody (krótkie kody) w generatorze umów

Aby generowany dokument PDF umowy zawierał unikalne dane klienta SalesWizard wykorzystuje mechanizm shortkodów (krótkich kodów), które następnie umieszczane są w dokumencie PDF i kodowane na właściwe ostateczne wartości. Obsługiwane są shortkody danych kontaktowych klienta, jego adres e-mail, telefon oraz dane adresowe.

W generowanej umowie możliwe jest także wykorzystanie ankiet i generowanie z niej shortkodów. W ankiecie mogą znaleźć się dodatkowe dane jakie administrator zbiera w celu wygenerowania umowy.

Dane oferty i ceny w generowanej umowie PDF

Umowa w systemie SalesWizard generowana jest w procesie ofertowania, zatem może zostać wzbogacona również o dane produktów, ich ceny jednostkowe i całkowitą wartość zamówienia, a także wysokość zaliczki czy płaconych transz oraz terminów płatności.

Ofertowanie potencjalnych klientów w systemie SalesWizard

Moduł generowania umów jest istotnym elementem modułu generowania oferty. Dodatkowo dzięki zastosowaniu podpisu elektronicznego Autenti, użytkownik systemu znacznie skraca czas niezbędny do sfinalizowania umowy.

Więcej o procesie ofertowania przeczytasz w artykule: Ofertowanie klientów przez internet.

Specjalista ds. marketingu prawniczego, systemów CRM, generowania leadów dla firm i kancelarii prawnych.