BlogNarzędzia IT dla firmDarmowy system CRM dla firm

Darmowy system CRM dla firm

Czym jest system CRM?

System CRM jest systemem informatycznym służącym zarządzaniu relacjami z klientami. W praktyce coraz więcej nowoczesnych systemów CRM koncentruje swoją uwagę na obsłudze kontaktu/leada i pomocy w domykaniu sprzedaży w firmie. Dzięki narzędziu CRM Twoja firma będzie w stanie lepiej i wydajniej komunikować się z potencjalnymi klientami i klientami. Z tego też powodu inwestycja w rozwiązanie CRM zwraca się bardzo szybko.

CRM w chmurze – czy warto?

Od wielu lat odchodzi się od oprogramowania instalowanego na urządzeniach odbiorców. Coraz powszechniejsze jest oprogramowanie webowe, dostępne z przeglądarki internetowej z każdego miejsca na świecie, skąd loguje się użytkownik. Nie inaczej jest z rozwiązaniami typu CRM. Platformy SaaS (software-as-a-service, oprogramowanie jako usługa) oferujące usługę CRM w chmurze są obecnie jednymi z najbardziej popularnych oprogramowani dla firm.

Plan darmowy na CRM. Czy warto „kupić” darmowy CRM?

Praktycznie każda platforma SaaS CRM oferuje obecnie ograniczone plany testowe lub darmowe. Zawartość i opcje dostępne w planach różnią się, dlatego warto zapoznać się z recenzjami systemów CRM. Dokonując wyboru rozwiązania darmowego należy brać pod uwagę ceny i funkcjonalności dostępne później, po zakończeniu okresu testowego lub wyczerpaniu zasobów darmowych. Nie zawsze warto kierować się wyłącznie tym, iż jedna oferta wersja darmowa CRMu w chmurze jest korzystniejsza od innej.

Na co zwrócić uwagę wybierając SaaS CRMu w chmurze?

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze CRMu, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • dostępne funkcjonalności i ostatnie aktualizacje oprogramowanie
  • plany cenowe i ich zawartość – czy na pewno jest to czego potrzebujesz
  • funkcjonalność, responsywność i wygodę użytkowania – czy system nie jest przeładowany niepotrzebnymi funkcjami. Dużo funkcji nie zawsze oznacza intuicyjność i prostotę
  • wsparcie techniczne i helpdesk – większość CRMów to platformy zagraniczne, bez wsparcia w języku polskim lub tylko ze wsparciem w języku angielskim

Polski CRM w chmurze

SalesWizard jest CRM-em w 100% polskim, bazującym na polskim zespole programistów, oferującym pełne wsparcie i helpdesk telefoniczny, mailowy, SMSowy. Sprawdź dostępne plany abonamentowe lub wypróbuj nasz Plan Bezpłatny.

Specjalista ds. marketingu prawniczego, systemów CRM, generowania leadów dla firm i kancelarii prawnych.