BlogWdrożenie systemu CRMCRM dla firmy szkoleniowej – jak wybrać dopasowany system CRM?

CRM dla firmy szkoleniowej – jak wybrać dopasowany system CRM?

Prowadząc firmę szkoleniową, musisz sprostać wielu zadaniom i wyzwaniom. Jednym z nich jest niewątpliwie kompleksowa, sprawna obsługa klienta. Aby zachować przejrzystość informacji i uniknąć błędów, posługuj się narzędziami wspierającymi. Mowa o systemie CRM, który pomaga holistycznie zarządzać relacjami z klientami.

 

CRM – co to jest?

Każdy, kto jest odpowiedzialny za kontakt z klientem, powinien znać pojęcie CRM. Jest to akronim Customer Relationship Management, czyli zarządzanie relacjami z klientami. To zestaw procedur, które koncentrują się na zaspokojeniu potrzeb i oczekiwań kontrahentów. Pod pojęciem “procedury” rozumiemy też elementy wspierające, wśród których kluczem jest kompleksowe narzędzie. Zarządzając relacjami z klientem, konieczne jest wdrożenie systemu CRM. To specjalnie przygotowany program zawierający w sobie szereg rozwiązań i funkcjonalności niezbędnych podczas pracy z klientem. System CRM opiera się na bazie danych, która jest przetwarzana w inteligentny, dogodny dla użytkownika sposób. Całość ma charakter “kartoteki kontaktów”, gdzie zapisywane są wszelkie dane kontrahenta oraz historia podjętych działań relacyjnych. To sprawia, że odpowiednio dopasowany system CRM pozwala zaoszczędzić pracownikom czas, a przedsiębiorstwu zwiększyć zyski. Tak też dzieje się w przypadku podmiotów, które oferują coaching i szkolenia.

Skuteczne wsparcie pracowników

Wyobraź sobie, że każdy z Twoich pracowników ma oddzielny notatnik, kalendarz książkowy i bazę klientów. Nie jesteś w stanie dowiedzieć się, kiedy i jakie działania zostały podjęte oraz czy w najbliższym czasie pojawiają się szanse sprzedażowe. Nie wiesz, jakie potrzeby ma dany kontrahent i jakie produkty lub usługi będą najlepiej dopasowane. To dość przestarzały, choć wciąż praktykowany model w niektórych przedsiębiorstwach, który ma wiele słabych stron. Co zrobisz, gdy Twój pracownik nagle zachoruje lub zrezygnuje z pracy i zabierze ze sobą notatnik i kalendarz? Z systemem CRM nie będziesz mieć tego problemu – wszyscy pracownicy będą mieć odpowiedni dostęp do informacji. To pozwoli wprowadzić przejrzystość komunikacyjną i usprawni organizację pracy. Dzięki temu Twoja firma szkoleniowa będzie funkcjonować o wiele efektywniej – wykonasz pracę znacznie lepiej i to w krótszym czasie. Inwestycja w CRM to nic innego, jak inwestycja w komfort i wydajność pracowników.

System CRM – zwiększ swoje zyski!

Poprawa jakości pracy wprost przekłada się na wzrost dochodów. Pracownicy szybciej i sprawniej wykonają swoje działania, ponadto ograniczysz ryzyko zaistnienia błędu ludzkiego. Warto też przyjrzeć się samym rozwiązaniom, które oferuje system CRM i tam znaleźć metody na zwiększenie zysków. Kontakty zawarte w systemie CRM obfitują w informacje zwiększające potencjał sprzedażowy, np. posiadane produkty, złożone wcześniej zamówienia czy odrzucone propozycje. To bezcenna wiedza, insight pozwalający wskazać, co jest interesujące i atrakcyjne dla klienta, a co nie spotka się z jego uznaniem. Tym sposobem każda kolejna oferta może być jeszcze lepiej dopasowana, a co za tym idzie – zwiększamy szansę nawiązania transakcji. Generator umów skraca czas oczekiwania klienta na kontakt ze strony firmy, a co za tym idzie – pozwala pracować na gorącym leadzie. Automatyczne przypomnienie o niezapłaconej należności pozwala z kolei zwiększyć skuteczność odzyskiwania długu bez angażowania pracowników w działania windykacyjne.

SalesWizard – CRM na miarę Twoich potrzeb!

Posługując się żargonem sportowym, system CRM gra z Tobą do jednej bramki – to Twój sojusznik i wsparcie. To tylko niektóre z wybranych korzyści płynących z wdrożenia przygotowanego przez nas rozwiązania, jakim jest SalesWizard. Każda firma szkoleniowa – niezależnie od lokalizacji, wielkości zatrudnienia czy katalogu usług – znajdzie wiele zalet systemu CRM. Już od pierwszego dnia pracy z systemem SalesWizard CRM zobaczysz korzyści w codziennym funkcjonowaniu biznesu. Skontaktuj się z nami lub skorzystaj z bezpłatnej wersji próbnej i poznaj możliwości naszego systemu CRM! My zajmiemy się organizacją pracy i wewnętrzną administracją, Ty skupisz się na szkoleniu i coachingu swoich kontrahentów!

Redaktor SalesWizard.pl