BlogWdrożenie systemu CRMCRM dla agenta ubezpieczeń

CRM dla agenta ubezpieczeń

Branża ubezpieczeń wymaga szczególnego podejścia do klienta i jego potrzeb. Bazując na wzajemnym zaufaniu i przepisach prawa, obsługa kontrahentów musi być nienaganna. Przed szczególnymi wyzwaniami staje również multiagencja ubezpieczeniowa, która oferuje szerokie portfolio produktowe. W codziennej pracy agenta ubezpieczeń znacznym ułatwieniem okazuje się system CRM.

Co to jest system CRM?

Aby zrozumieć rolę, jaką pełni system CRM w przedsiębiorstwie, warto zrozumieć istotę samego CRM-u. Hasło “CRM” to skrót od Customer Relationship Management, czyli Zarządzanie Relacją z Klientem. Każdy kontrahent w pewien sposób wpływa na organizację poprzez swoje preferencje, oczekiwania czy potrzeby. Podmioty, które kierują się CRM-em na co dzień rozumieją, jak wiele istotnych komunikatów można otrzymać od swojego klienta. Odpowiednie spożytkowanie tychże komunikatów pozwala skutecznie wykorzystywać szanse sprzedażowe. Nie byłoby to jednak możliwe bez specjalnie zaprojektowanego narzędzia, jakim jest system CRM. To specjalne oprogramowanie umożliwiające kompleksowe zarządzanie kontrahentami. System CRM – taki jak SalesWizard – stanowi praktyczny organizer pracy zarówno dla pojedynczego agenta, jak i całej organizacji. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się bez względu na rozmiar firmy czy oferowane produkty ubezpieczeniowe.

Przewaga dzięki systemowi CRM

System CRM to narzędzie, dzięki któremu zadbasz o swoich klientów w kompleksowy sposób. Rekomendacje ubezpieczenia i pozyskiwanie ofert staną się jednolitym, przejrzystym procesem. Pomoże w tym lejek sprzedażowy, który pozwala śledzić postępy i zmieniać statusy każdego nadchodzącego zgłoszenia. To pozwala zachować jednolitość komunikacji i pomaga w organizacji codziennych obowiązków. System CRM w holistyczny sposób pomoże Ci zadbać o efektywność pracy i ułatwi proces ofertowania. Na podstawie archiwum produktowego i notatek w panelu klienta jeszcze lepiej dobierzesz ofertę – w ten sposób jeszcze skuteczniej poprowadzisz proces cross sellingu. To przekłada się na finanse – większa skuteczność sprzedaży to większa prowizja dla Ciebie i Twojego zespołu! Nie zapominajmy o aspekcie wizerunkowym – sprawnie obsłużony, profesjonalny klient to Twoja najlepsza wizytówka.

System CRM dla agenta ubezpieczeń

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu i rozmowach z klientami, przygotowaliśmy uniwersalny system CRM SalesWizard. Naszym celem było stworzenie narzędzia, które okaże praktyczne, intuicyjne, a przy okazji będzie dostępne w atrakcyjnej cenie. SalesWizard CRM oferuje szereg funkcjonalności przydatnych w codziennej pracy agenta ubezpieczeniowego:

  • Obsługa zgłoszeń – z jednego miejsca odpowiesz na wszelkie prośby o kontakt dodając komentarz, jaki jest postęp prac z danym leadem;
  • Zarządzanie zadaniami – doskonałe rozwiązanie dla firm zatrudniających co najmniej dwóch agentów, pośród których można rozdzielać zadania obsługi;
  • Kartoteka klientów – to Twoja kompletna baza wiedzy pozwalająca na personalizację relacji, co da kontrahentowi poczucie zaopiekowania się;
  • Rekordy historyczne – wcześniej poczynione zapiski to bezcenne źródło informacji na temat tego, jakie produkty posiadał klient i czy był z nich zadowolony;
  • Generator umów – wystarczy raz dodać szablon dokumentu, by w przyszłości cieszyć się wygodnym, gotowym do uzupełnienia wzorem.

SalesWizard – sprawdź nasze możliwości!

Przedstawione przez nas funkcjonalności to tylko namiastka tego, co dla Ciebie przygotowaliśmy! Nieustannie pracujemy nad rozwojem SalesWizard, aby program spełniał dynamicznie zmieniające się potrzeby, a przy tym gwarantował maksymalne bezpieczeństwo danych. Pełnię możliwości systemu SalesWizard możesz odkryć korzystając z darmowego okresu próbnego. Podczas 7 dni testów nasi specjaliści z chęcią przeprowadzą Cię przez system CRM, pokazując praktyczne zastosowanie poszczególnych narzędzi. Po tym czasie możesz wybrać jeden z trzech pakietów w zależności od Twoich potrzeb: Standard, Premium lub Master. Przekonaj się już dziś, jak istotnym ułatwieniem będzie SalesWizard!

Redaktor SalesWizard.pl