BlogFunkcjonalności CRMJak importować kontakty z Wordpressa do systemu CRM?

Jak importować kontakty z WordPressa do systemu CRM?

System zarządzania treścią (CMS, ang. Content Management System) WordPress jest najpopularniejszym oprogramowaniem tego typu na świecie. Zgodnie z dostępnymi informacjami działa na nim około 40% wszystkich stron internetowych. W takiej sytuacji dość powszechne jest pytanie: W jaki sposób importować kontakty/zgłoszenia pozyskane przez WordPress do własnego systemu CRM? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

System CMS – co to jest?

Przeniesienie do internetu setek tysięcy biznesów a także poza zawodowej aktywności osób fizycznych, spowodowało potrzebę szybkiego i łatwego publikowania treści. Firmy chciały zyskać własne wizytówki w internecie, osoby prywatne – chciały publikować treści hobbystyczne – przepisy, relacje z podróży. W tym celu powstały systemy CMS – oprogramowania służące zarządzaniu treścią publikowaną na stronach internetowych. Jednym z tego typu systemów, dodam najpopularniejszym na świecie, jest WordPress.

Formularze kontaktowe w WordPress

Najczęstszym powodem, dla którego uruchamiamy stronę internetową firmy jest pozyskanie za jej pośrednictwem kontaktu do potencjalnego klienta. System CMS WordPress pozwala na pozyskanie tego typu kontaktów za pośrednictwem zdefiniowanych formularzy kontaktowych. W tym celu wykorzystujemy wtyczki. Najbardziej popularne to Contact Form 7 (nie długo pewnie pojawią się kolejne wersje) i WP Forms. Zgodnie ze statystkami pobrań korzystają z nich miliony użytkowników WordPress’a.

Dane zebrane w formularzach kontaktowych przekazywane są najczęściej na adres e-mail administratora systemu WordPress, skąd mogą być przekazane do osób zajmujących się obsługą potencjalnych klientów.

Czy integracja formularzy kontaktowych WordPressa z systemem CRM jest możliwa?

Tak, dane mogą być przekazywane wprost do systemu CRM. W ramach oprogramowania SalesWizard przygotowaliśmy bezpłatną wtyczkę dostępną do pobrania i instalacji . Wtyczka dostępna jest w katalogu wtyczek WordPress. Dzięki integracji SalesWizard CRM z WordPress możesz przekazywać swoje formularz kontaktowe wprost do systemu CRM. Jeżeli chcesz przeczytać więcej o integracji formularzy kontaktowych z Google Ads, Facebook i stron opartych o HTML, przejdź tutaj. Jeżeli chcesz pobrać lub zainstalować wtyczkę SalesWizard CRM na swojej stronie z CMSem WordPress – więcej informacji o wtyczce znajdziesz tutaj.

CEO 4B Systems, producent oprogramowania SalesWizard CRM